ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ 2023-2024

Η μαθήτρια της Α1′ τάξης του σχολείου μας Κοντοθανάση Ασπασία κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο TAE-KWON-DO, “ITF 2023″ στην κατηγορία sparring girls – 50kg.

ΝΕΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΤΗΣ Α’ ΤΑΞΗΣ, ΑΣΠΑΣΙΑΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗ

Η μαθήτρια της Α1′ τάξης του σχολείου μας Κοντοθανάση Ασπασία κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING που έλαβε χώρα στην Κρήτη.

Διάκριση του μαθητή της Α’ τάξης, Φίλιππου-Ευστάθιου Παττακού στη Ζωγραφική

Το Διεθνές καλλιτεχνικό πρόγραμμα για εφήβους: «Πάνω απ’ των Άστρων τη Σκηνή- Οι Έφηβοι Ζωγραφίζουν τη Δημοκρατία», το οποίο διοργανώθηκε από την Παιδική Πινακοθήκη Ελλάδας, την Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα και το Γραφείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα βράβευσε με το 1ο Βραβείο το μαθητή της Α’ τάξης, Φίλιππο-Ευστάθιο Παττακό για το καταπληκτικό του έργο! Η τελετή βράβευσης θα γίνει στο Anassa City Events, στους Κήπους της Εθνικής Γλυπτοθήκης στην Αθήνα, στις 12 Μαΐου 2024 στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τον εορτασμό της Ημέρας της Ευρώπης.

Screenshot

Εύφημο μνεία στους μαθητές της Α’ τάξης: Μιλτιάδη Αλευρά, Χριστίνα Ευσταθίου και στο μαθητή της Γ’ τάξης, Χρυσοβαλάντη Καρασταμάτη για την επίδοσή τους στο Διαγωνισμό Φυσικής “Αριστοτέλης”

Οι μαθητές της Α’ τάξης, Μιλτιάδης Αλευράς, Χριστίνα Ευσταθίου και ο μαθητής της Γ’ τάξης, Χρυσοβαλάντης Καρασταμάτης στο Διαγωνισμό Φυσικής “Αριστοτέλης” που έγινε στις 8 Μαρτίου 2024 στο σχολείο μας σύμφωνα με την Επιστημονική και Οργανωτική Επιτροπή Πανελλήνιων Διαγωνισμών «Αριστοτέλης» 2024 διακρίθηκαν για την επίδοσή τους και έλαβαν : ” Εύφημο Μνεία”

Διάκριση του μαθητή της Α’ τάξης, Δημήτρη Παπαδημητρόπουλο στο TAN-SΟΟ-DO

Ο μαθητής της Α’ τάξης, Δημήτρης Παπαδημητρόπουλος διακρίθηκε στο Πανελλ΄ήνιο Πρωτάθλημα TAN-SΟΟ-DO κατακτώντας την 1η θέση στο Point fighting και την 3η θέση στο TANG-SOO-DO.

Θερμά συγχαρητήρια!

Διάκριση της μαθήτριας της Α’ τάξης, Χριστίνας Ευσταθίου στην αντισφαίριση ( τένις)

Η μαθήτρια της Α’ τάξης, Χριστίνα Ευσταθίου κατέκτησε την 1η θέση σε αγώνες αντισφαίρισης που έλαβαν χώρα στη Λαμία το Σεπτέμβριο του 2023 στην κατηγορία Κ12, Ε3 και την 1η θέση στους αγώνες που έγιναν το Νοέμβριο του 2023 στο Πόρτο Ράφτη στην κατηγορία Κ12,Ε3.

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΕΤΗ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΚΑΡΑΣΤΑΜΑΤΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΙΟΣΑΝΙΔΑ (windsurfing)

Ο μαθητής Χρυσοβαλάντης Καρασταμάτης τον Ιούνιο του 2023 κατέκτησε την 6η θέση στην ιστιοσανίδα ( windsurfing) στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων ενώ τον Απρίλιο της ίδιας χρονιάς κατέκτησε την 7η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του ίδιου αθλήματος.

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΧΑΙΔΟΥ ΣΤΟ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

Ο μαθητής Δημήτρης Χάιδος κατέκτησε τη 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ το 2022 και την 3η θέση στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα το 2023.