ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Για την εγγραφή μαθητή/μαθήτριας στην Α ́ Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2023 – 2024 καλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες να αποστείλουν στο email του Γυμνασίου Σαρωνίδας (mail@gym-saron.att.sch.gr) τα ακόλουθα δικαιολογητικά προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους:

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (αρ. πρωτ. Φ. 6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιος του ΥΠΠΕΘ) έχει ισχύ τριών ετών και κατατίθεται στην Α΄τάξη Γυμνασίου μέχρι 10 Σεπτεμβρίου.
  2. Υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα δηλώνεται η νομιμότητα άσκησης της κηδεμονίας και η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης (μέσω email ή sms) για ζητήματα της πορείας φοίτησης του μαθητή/μαθήτριας. Η υπεύθυνη δήλωση μπορεί και να σταλεί στο mail του Γυμνασίου Σαρωνίδας (mail@gym-saron.att.sch.gr).
  3. Έντυπο γονικής συγκατάθεσης για ανάρτηση φωτογραφιών στην Ιστοσελίδα του σχολείου.
  4. Εάν είναι αλλοδαποί, θα πρέπει να προσκομίσουν το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και επίσημη μετάφρασή του μέχρι 10 Σεπτεμβρίου.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Τα ατομικά Δελτία Υγείας που σας έχουμε επισυνάψει θα συμπληρωθούν κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού από γιατρό και θα επιστραφούν στο Γυμνάσιο με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Υπεύθυνη δήλωση καλούνται να συμπληρώσουν και οι κηδεμόνες των μαθητών που πρόκειται να φοιτήσουν στην Β ́ και Γ΄ Γυμνασίου.