Συμμετοχή του Γυμνασίου Σαρωνίδας στο 1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Αν. Αττικής

Το Σάββατο 13-4-2024 το σχολείο μας παρουσίασε στο 1ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ στο ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ την εργασία του από το πρόγραμμα: ” Γνωρίζοντας τον Ευρωπαϊκό πολιτισμό”, η οποία ήταν αποτέλεσμα του ταξιδιού μίας ομάδας 27 μαθητριών και μαθητών* μας στη Ρώμη-Σιένα το Φεβρουάριο με επιβλέποντες καθηγητές τις καθηγήτριες Ελένη Παπακώστα, φιλόλογο, Έλενα Ρουμπιέ, φιλόλογο και Φάνη Φωτίου, μαθηματικό. Μπορείτε να δείτε τη συμμετοχή του σχολείου μας στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Αν. Αττικής στο σύνδεσμο: https://dide-anatol.att.sch.gr/mathitiko_synedrio/.

*Αλευράς Μίλτιάδης, Βλασσόπουλος Ανδρέας, Δερβός Χρήστος, Δήμου Ηλιάνα, Καρασταμάτης Βαλάντης, Κατσιούλη Αγγελική, Κοζ Πάρης, Κυριαζής Κωνσταντίνος, Λέκας Παναγιώτης, Λουκάι Άρη, Λυγνός Σπύρος, Λυγνού Βασιλική, Μαχαίρα Χρυσάνθη, Μεσίνη Μάριος, Μοσχονησιώτης Ιωάννης, Μπαζιαλέκου Δανάη, Μπαζιαλέκου Λυδία, Μπίκης Νικόλαος, Μπρεσκάν Μαρία, Ντραγκότι Κατερίνα, Παπαδημητρόπουλος Δημήτρης, Παττακός Φίλιππος, Πρίντεζης Ιωάννης, Τσαμίλης Αχιλλέας, Φουσέκη-Σεμερτζίδου Μελίνα, Χάιδος Δημήτρης

Η παρουσίαση έγινε από τους μαθητές της Α’ τάξης: Μπαζιαλέκου Δανάη και Μπίκη Νικόλα ενώ συμμετείχε η διευθύντρια του σχολείου,κ. Ευαγγελία Γεωργούλη, η κ. Παπακώστα, η κ. Ρουμπιέ, μαθητές και γονείς. Κατά γενική ομολογία ήταν μία ωραία εμπειρία που οι μαθήτριες και οι μαθητές μας θα θυμούνται για πάντα!

Αφήστε ένα σχόλιο