ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ, Γράψ’ το σωστά

Την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024 στις 17.00 πραγματοποιήθηκε ο 4ος Διασχολικός Διαγωνισμός Ορθογραφίας «Γράψ’ το σωστά» στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου  Γυμνασίου Καλυβίων.

Ο διαγωνισμός που διοργανώθηκε από το 2ο Γυμνάσιο Καλυβίων ήταν εγκεκριμένος από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής και απευθυνόταν στους  μαθητές των τριών τάξεων του Γυμνασίου του Δήμου Σαρωνικού.

Το σχολείο μας συμμετείχε με μαθητές από όλες τις τάξεις, οι οποίοι  διαγωνίστηκαν με μαθητές από το 1ο & 2ο Γυμνάσιο Καλυβίων σε ζευγάρια ή τριάδες με κλήρωση ενώπιον της επιτροπής.

Οι μαθητές μας διακρίθηκαν για το ήθος τους, την ευγενή άμιλλα που επέδειξαν και είναι αξιέπαινοι για την προσπάθεια που έκαναν με τη βοήθεια και στήριξη των φιλόλογων του σχολείου μας, την κ. Έλενα Ρουμπιέ, την κ. Αθηνά Γατσιού και την κ. Παπακώστα.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι οι παρακάτω:

Από την Α’ τάξη: Αλευράς Μιλτιάδης, Αντωνίου  Άγγελος, Θαλασσέλη Μαρίνα, Κυριαζής Κωνσταντίνος, Μπίκης Νικόλαος, Παπαδημητρόπουλος Δημήτριος, Συρίγου Μαργαρίτα

Από τη Β’ τάξη: Λουκάι Άρη

Από τη Γ’ τάξη: Χάιδος Δημήτριος

Συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!