Πανελλήνια Μέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

Σήμερα το πρωί με αφορμή τον εορτασμό της πανελλήνιας ημέρας κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού, οι μαθητές άκουσαν από τη διευθύντρια του σχολείου το σχετικό μήνυμα από τον Υπουργό Παιδείας. Έπειτα θέλησαν να τιμήσουν τη σημασία της ημέρας κάνοντας τρεις κύκλους, ένα για κάθε τάξη, και με τα χέρια τους ενωμένα, χωρίς να αφήσουν κανένα εκτός κύκλου, τα σήκωσαν ψηλά δηλώνοντας με αυτό το συμβολικό τρόπο την πίστη τους στην αλληλεγγύη, τον αλληλοσεβασμό και την αλληλοστήριξη! Όλη η σχολική κοινότητα είναι σύμφωνη με τα παραπάνω και φροντίζει πάντα να τηρούνται με κάθε πρόσφορο τρόπο. Σε όλη τη διάρκεια της εβδομάδας θα γίνονται στη διάρκεια του ωρολογίου προγράμματος σχετικές δράσεις και ενημερώσεις.

Αφήστε ένα σχόλιο